rasa jusionyte

Labas, aš Rasa.

Šią platformą sukūriau, nes degu noru rašyti ir pasakoti istorijas apie tai, kaip susikurti tokį gyvenimą ir darbą, kurį gyventi gera ir įdomu. Tikiuosi ir Tu čia rasi nors dalelę gėrio sau.

Komunikacija verslui: ką daryti, kad jus įsimylėtų?

Komunikacija verslui: ką daryti, kad jus įsimylėtų?

Komunikacija yra apie žmones, o žmonės turi gebėjimą įsimylėti

Įsivaizduojate, įmanoma, kad žmogus į-si-my-lė-tų jūsų prekinį ženklą? Su meile koja kojon žengia lojalumas, word of mouth rekomendacijos, socialinių tinklų įsitraukimas ir daugybė kitų dalykų, kurie, tikiu, yra jūsų siekiamybė.

Svarbiausia, verslas privalo uždirbti, o nuolat ieškoti naujų klientų, kaip ir naujų partnerių meilėje, kainuoja. Kainuoja eiti į pasimatymus, pirkti naujus drabužius, kad visad padarytum gerą pirmą įspūdį, jau net nekalbu, kiek laiko ir energijos tie nauji pasimatymai kainuoja. Daug tvariau įsimylėti ir tą meilę auginti.

Mano galva, svarbu pradėti net ne nuo komunikacijos plano. Svarbiausia savęs ir savo komandos paklausti, kodėl mes tai darome? Kodėl kasdien keliamės ir einame į darbą? Tai yra: ką mano verslas daro tokio, kad pakeistų pasaulį? Aha, žinau, skamba banalokai? Bet aš darau komunikacijas, kad daugiau verslų, kurie turi gražią misiją, suklestėtų, augtų ir kartu į gerą keistų mūsų aplinką. Aš taip keičiu pasaulį.

Patagonia sako: we’re in business to save our home planet. Dalį savo pajamų jie skiria aplinkosaugos projektams ir investuoja į technologijų startuolius, kurie taip pat gelbėja mūsų žemę.

Toms batai dovanoja porą batų žmogui, kuris jų tiesiog neturi, o Toms akiniai vaikui, kuris turi regėjimo problemų ir kitaip mokykloje nematytų, ką mokytoja rašo ant lentos, dovanoja akinius. Tai galimybė baigti mokyklą ir turėti kitokį gyvenimą.

Girl boss tikslas yra įgalinti jaunas moteris turėti tokią karjerą, gyvenimą ir ateitį, kokią jos pačios sugalvos.

Ugly drinks sako, kad “you are sweet enough” ir kovoja su perdėtu cukraus vartojimu ir sveikatą žalojančiu nutukimu, kurdami natūraliai saldintą gazuotą vandenį, be cukraus ir saldiklių.

Mano Ką žmonės dirba? padeda palikti nemylimą darbą ir paversti savo svajonę pragyvenimo šaltiniu ir gyvenimo būdu.

Galėčiau tęsti. Išvardintų prekinių ženklų misijos priverčia kažką pajausti. Visi jie pasaulį daro geresniu, todėl intuityviai norisi jiems padėti bei prisidėti. Kaip? Perkant jų produktus. Taip laimi visi, o pirkdami galime ir mes jaustis padarę gerą darbą.

Tiesa, dalis jų tiesiogiai, kaip pavyzdžiui Patagonia, negelbėja pasaulio. Tačiau jų misija iškart įtraukia norėti žinoti daugiau, priklausyti ir būti bendruomenės dalimi.

Būtent, bendruomenės. Ne tik jus turėtų įsimylėti, jūs taip pat turite iki ausų pamesti galvą dėl savo bendruomenės.

Esu daug dirbusi su verslų vadovais ir vienas kriterijų, kaip atsirenku, su kuo dirbsiu tai žmogaus, kompanijos vadovo, požiūris į savą auditoriją. Jei galvojama, kad jie pilka masė, nesuprantanti, ko nori, kad jie kažkokiu būdu yra mažiau protingesni už prekinio ženklo vadovybę - tokio kliento neliesiu. Kodėl? Jei galvoji, kad tavo bendruomenė už tave daugiau žino, suvokia, yra intelektuali ir itin protinga, kuriamas turinys bus visai kitoks. Mano pačios darbas kaskart bus ją nustebinti, sukurti kažką “tokio”, kas jiems padarys įspūdį. Na, kas kviestų įsimylėti ir mylėti. O ir man tai daug įdomiau, tai iššūkis, kuris augina. Juk kaip nugyvensi vieną dieną, nugyvensi ir visą gyvenimą, o darbas to gyvenimo didžiulė dalis.

Grįžtu prie komunikacijų. Įsivaizduojate, jei jūsų atsiųstą naujienlaiškį žmonės ne iškart ištrintų, o skaitytų ir dar per persiųstų draugams?

Jei lauktų jūsų renginių ir net aplikuotų, kad galėtų į juos patekti? Į Huit Denim/Do lectures bilietą reikia ne tik nusipirkti, bet dar ir parašyti motyvacinį laišką, kad galėtum apsilankyti?

Jei žmonės sektų jūsų Youtube kanalą, o ne perjunginėtų pasirodžiusias reklamas?

Jei skaitytų jūsų leidžiamą žurnalą, o ne ignoruotų reklamas spaudoje? Kaip SUN365 - neslėpsiu, šiuo savo darbu itin didžiuojuosi.

Vėlgi, galėčiau tęsti.

Prieš pradėdami rašyti komunikacijos planą, dėlioti įrašų skaičių Facebook ir galvoti užduotis agentūroms, kad sukurtų iškabas mieste, paklauskite savęs: kodėl kasdien lipate iš lovos? O jei atsakymas nekeičia pasaulio, laikas kažką keisti, nes, deja, laikai keičiasi ir jūsų verslo galiojimo laikas greitai baigsis.

Linkiu mylėti ir įsimylėti!

Nuotrauka: Deimantė Rudžinskaitė

Kaip nustoti kontroliuoti ir leisti gyvenimui nutikti?

Kaip nustoti kontroliuoti ir leisti gyvenimui nutikti?

Kaip dirbti sau?

Kaip dirbti sau?