rasa jusionyte

Labas, aš Rasa.

Šią platformą sukūriau, nes degu noru rašyti ir pasakoti istorijas apie tai, kaip susikurti tokį gyvenimą ir darbą, kurį gyventi gera ir įdomu. Tikiuosi ir Tu čia rasi nors dalelę gėrio sau.

Pietūs dėžutėje #1

Pietūs dėžutėje #1

Nuoširdžiai nemėgstu valgyti mieste pietų.

 Man gaila laiko, gaila pinigų (tik paskaičiuokite, kiek per metus sutaupome nešdamiesi maistą ir ką galime su tais pinigais nuveikti!) ir aš daug daug daug sveikiau pasigaminu namie.

Kai dirbi sau, baisiausias dalykas, kas gali nutikti - popiet plyštantis pilvas ir snauduliuko jausmas. Kasdien turiu nuveikti begalę dalykų, bet stengiuosi nedirbti viršvalandžių. Vasarą po darbo noriu mirkti ežere, o žiemą gaminti draugams. Tad mano pietų maistas - itin lengvas, bet maistingas. Stengiuosi, kad jame būtų kuo daugiau žalumos, bet ir nevalgyčiau nuobodžių salotų. Nieko nėra blogiau už pavandenijusius salotų lapus, plaukiojančius šalia kelių liūdnų pomidorų.

Pietų lėkštėje, o tiksliau dėžutėje ieškau spalvų, gausybės tekstūrų ir… ko nors pakramtyt. Niekada nenoriu persivalgyti, bet popiet nenoriu vėl greit išalkti. Tad kepintos sėklos, tofu, gardžiai marinuota vištiena ar smidrai visada ras vietos mano pietų sąraše.

Dažniausiai apsiperku sekmadieniais ir su Mažium vat va taip lėtai pusryčiaudami planuodami kitą savaitę, o kartu ir pietų dėžutes!

Dažniausiai apsiperku sekmadieniais ir su Mažium vat va taip lėtai pusryčiaudami planuodami kitą savaitę, o kartu ir pietų dėžutes!

Sekmadieniais mėgstu klausytis tinklalaidžių ir gaminti savaitės dėžučių paruoštukus - saldžias bulves, morkas, pipirus ar ką tik sugalvoju šaunu į orkaitę arba paverdu garuose. Bent kelioms dienos jų pilnai užteks, o trečiadienio vakare, grįžus po darbų, vėl pasiruošiu kokią naują daržovę, kad nenusibostų valgyti tą patį. Taip pat vieną dieną dėžutėje prie tų pačių daržovių bus fetos sūrio, kitą - tahinio. Dievinu sveikus ir maistingus padažus! Dažnai susismulkinu daugybę žolelių su aliejumi ir česnaku arba įmetu kelias šviežias mėtas.

Ši dėžutė buvo itin vykusi. Čia yra:

  • garuose virtų smidrų

  • orkaitėje keptas pipiras (iki kol vos vos apdegs odelė, man taip skaniau!)

  • orkaitėje keptos saldžios bulvės, nors labai tinka ir sviestinis moliūgas

  • išmasažuota kale (tiesiog apipilkite aliejumi ir gerai paminkykite, ji greitai suminkštės)

  • per naktį išmirkytų grikių

  • fetos sūrio

  • užpilui tiesiog citrina ir alyvuogių aliejus, nededu druskos, nes feta ir taip sūri.

Skanaus! Kasdien savo dėžutes keliu į Instagram, o visad labai džiaugiuosi, kai ir jūs parodote savas!


Mano Top 5 knygos apie darbą ir gyvenimą

Mano Top 5 knygos apie darbą ir gyvenimą