rasa jusionyte

Labas, aš Rasa.

Šią platformą sukūriau, nes degu noru rašyti ir pasakoti istorijas apie tai, kaip susikurti tokį gyvenimą ir darbą, kurį gyventi gera ir įdomu. Tikiuosi ir Tu čia rasi nors dalelę gėrio sau.

Rasa, tai kaip tu viską spėji?

Rasa, tai kaip tu viską spėji?

rasa neurozan

Viename mūsų renginių Palangoje Caffeine LT bendraįkūrėjas Nidas Kiuberis sakė, kad jei nori dirbti sau, turi suvokti, kad tai all in žaidimas. O mano močiutė sakydavo, kad ant dviejų kėdžių iškart nepasėdėsi.

Pati visada norėjau ne ant dviejų, o ant kokių penkių vienu metu ir sėdėti, ir stovėti ir dar perstumdyti kambaryje baldus. Neseniai vienas geriausių Londono laikų draugų lankydamas mane Vilniuje, atsiminė: sakydavai, kad pamiegosi, kai numirsi. Gyvenimo Londone laikais man atrodydavo, kad esu lenktynėse, tik pati iki galo gerai nežinojau kokiuose ar su kuo lenktyniauju, bet lėkiau nežmonišku greičiu į priekį - nesustodama pasidžiaugti, atšvęsti pergalių ar bent jau gerai išsimiegoti. Persikėlus į Vilnių niekas nepasikeitė. Pasirodo problema buvo ne Anglijos sostinėje, o manyje. Daugybę senų įpročių reikėjo viduje sulaužyti, kad pagaliau sustočiau ir pergalvočiau, ar tokio gyvenimo išties noriu? 

Dauguma mūsų kuria savo gyvenimo scenarijus ir priima sprendimus iš inercijos, rinkdamiesi, ką matė augdami šeimoje ar dabar savo aplinkoje. O aš? Gal ten, kur taip skubu, galėčiau atsidurti daug greičiau, jei viską daryčiau tikslingiau ir labiau apgalvotai? O kartu vis nekrisčiau į pervargimo duobę iš kurios lipant reikia susidoroti ir su visiška apatija, kai nieko nebenori (man tai šlykščiausias jausmas, noriu ir po miškus basa vaikščioti, ežeruose maudytis, tikslų siekti ir vakarėliuose šokti, tada gyvenimas išties spalvotas ir pilnavertis). Tik svarbu, kad visur būtų balansas. 

Beje, suvokiu, kad aš, galbūt, daug ekstremalesnis variantas už daugumą žmonių ir kai kalbu, kad mokausi ramybės, 8 valandų miego ir prioritetizuoti laisvalaikį, į o ne darbus, yra žmonių, kurie iš manęs galėtų pasimokyti atsidavimo, disciplinos ir pasiryžimo? 

Galiausiai, jei šie gyvenimo būdo receptai tinka man, tikiuosi, tiks ir jums!

  1. Pritariu Nidui. All in reiškia atsisakyti saugumo, konvencijos, žinojimo, iš kur ateis kito mėnesio alga ir susidraugauti su nežinomybe. Ilgai netversi dienomis dirbdama nemylimą ofiso darbą, o vakarais ir savaitgaliais užsiimdama savo projektais. Jei tai hobis, viskas gerai, jei nori vadinti tai verslu, toks modelis tiks tik pradžiai. Turi pasiryžti ir atsiduoti, o kartu priimti visa kas ateis vėliau - ir į viršų pakylėjančias pergales, ir gyvenimo nesąmones, kurios įvarys daugybę streso.

  2. Gyvenime bus visko. Nutiks daugybė dalykų, kurių negali sukontroliuoti. Bet ką gali valdyti, tai savos reakcijos. Visad bandau išlikti rami, pasijuokti (ir pasimokyti) iš klaidų, finansinių praradimų ir galvoti, ką dabar galiu padaryti, o ne atsiduoti įniršiui, nusivylimui, stresui ir pykčiui. Tai tik išvargina ir nieko nesukuria.

  3. 8 hours of sleep, baby. Nieko, nieko svarbesnio šiame pasaulyje nėra už miegą, ypač kai reikia priimti reikšmingus sprendimus.

  4. Rutina. Mano laisvė - susikurti ją kokią tik noriu. Mano pasirinkimas - ryto pradžia 6 val ryto, sportas, sveiki pusryčiai. Iki pietų susitikimai arba reikalų tvarkymas, o popiet iki maždaug 19val susikaupimas ir darbai. Tada namai, skani vakarienė, arbata ir knyga. Man patinka pastovumas, o ramus laikas namie man gyvybiškai svarbus. Kartu, kai dirbu mylimą darbą, nejaučiu poreikio nuolat save linksminti ir leisti laiką bei pinigus pramogaudama, darbo sau dėka ir taip gaunu gerą adrenalino dozę.

  5. Laikas sau. Kartą per savaitę einu į terapiją, o kartą per mėnesį stengiuosi kur nors viena išvažiuoti. Be galo svarbu išgirsti save, nuolat klausti, ar man vis dar patinka tai, kur link suka mano projektai? Gera suvokti, kad visad galiu inicijuoti pokyčius ir ne kiti yra atsakingi už mano laimę, o aš pati.

neurozan


Šis straipsnis atsirado dėka Neurozan ir Vitabiotics Lietuva. Tikiu, kad vien tik vitaminai vidinės bei minčių ramybės neatneš, bet tai maisto papildas ir tikrai gali būti gera rūpinimosi savimi pradžia. Šie papildai padeda palaikyti pažinimo funkciją, normalią protinę bei nervų sistemos veiklą.  Taip pat padeda apsaugoti ląsteles nuo pažaidimų, išsaugo normalią psichologinę būklę. Juos gavau dovanų ir vartoju jau gerą savaitę. Artėjant prieš Kalėdiniam biziako laikotarpiui ir jums labai rekomenduoju! O žiūrint į ateitį, labai bijau dimensijos ir panašių proto ligų, tad jei tai gali nors šiek tiek apsaugoti mano nuolat zujantį protą - aš all in! 

Neurozan šiuo metu su nuolaida įsigyk čia: http://bit.ly/NeurozanPasiūlymas

Ką daryti, kad nustotų skaudėti?

Ką daryti, kad nustotų skaudėti?

Kaip gimsta vidiniai pokyčiai?

Kaip gimsta vidiniai pokyčiai?